Anteny

AYK-437 Antena kierunkowa BNC 434MHz 11,5dBi

antena Yagi - 7 elementowa, 11,5 dBi
pasmo 434 MHz
praca w polaryzacji pionowej
do zastosowań zewnętrznych

Więcej szczegółów

Do współpracy z naszymi urządzeniami zalecamy ustawienie anteny w polaryzacji pionowej tzn. poszczególne elementy anteny (pręty) powinny być ustawione pionowo.
Jeden z prętów anteny wykonany jest w postaci plastikowej rurki - antena powinna być zamontowana w taki sposób, aby ten element był skierowany pionowo do góry.

Antena dostarczana jest z 3 metrowym przewodem RG58, na końcu którego zaciśnięty jest wtyk BNC 50 Ohm.
Wchodzące w skład kompletu uchwyty pozwalają na montaż anteny do masztu o średnicy max ø 40 mm.

Antena przewidziana jest do stosowania w warunkach zewnętrznych.

Antena cechuje się zyskiem 11,5 dB i zgodnie z obowiązującymi przepisami, w przypadku jej stosowania do współpracy z nadajnikami, należy zachować zasadę aby nie przekraczać dopuszczalnej mocy promieniowanej 10 dBm (EIRP). Produkowane przez nas nadajniki (NRP, RNB czy RTS) mają ustawioną moc wyjściową 10 dBm - mierzoną na gnieździe BNC. Aby spełnić wymogi należy w tor anteny wstawić tłumik 10dB  lub np. zastosować dodatkowy odcinek kabla koncentrycznego, który spowoduje obniżenie mocy promieniowanej do dopuszczalnego poziomu. W przypadku zastosowania kabla RG58, który ma tłumienie na poziomie 35dB/100m dla częstotliwości 435MHz, należałoby zastosować minimum 28m kabla. Zakłada się, że pozostałe 1,5 dB zostanie stracone na dodatkowych złączach.

Zalecamy aby antena była stosowana w połączeniu z odbiornikami gdyż wtedy powyższe ograniczenia nie obowiązują, a wręcz odcinek pomiędzy anteną, a odbiornikiem powinien być jak najkrótszy aby zminimalizować straty sygnału.
pasmo częstotliwości 420 - 442 MHz
rodzaj kierunkowa Yagi 7-elementowa
zysk 11,5 dBi
VSWR ≤ 1,2 : 1
długość przewodu RG58 3m
złącze BNC
impedancja 50 Ohm
temperaturowy zakres prac -20 ÷ +55 °C
Kąt promieniowania w płaszczyźnie pionowej (E) 45°
Kąt promieniowania w płaszczyźnie poziomej (H) 65°
montaż Uchwyt w zestawie
Wymiary anteny 990 x 360 x 16 (mm)