Stacje monitorowania

VIRTEL, stacja telefoniczna

  • obsługa do 12 linii PSTN
  • budowa modułowa
  • I kaseta: zasilacz + moduł koncentratora + moduły liniiowe (1 do 5)
  • II kaseta: 1 do 7 modułów liniowych
  • obudowa - kaseta 3U do szaf rack 19"
  • zasilacz z funkcją ładowania akumulatora 12V

Więcej szczegółów

Stacja VIRSIM
jest odbiornikiem przeznaczonym do zastosowania w telefonicznym monitoringu systemów alarmowych realizowanym w oparciu o analogowa linię telefoniczną (PSTN). Każdy z modułów obsługuje jedną linię telefoniczną i umożliwia odbiór sygnałów nadawanych z central alarmowych wyposażonych w dialer telefoniczny. Szeroki zakres obsługiwanych formatów transmisji w połączeniu z unikalnymi rozwiązaniami konfiguracyjnymi i funkcją identyfikacji dzwoniącego daje korzyści w postaci zminimalizowania czasów połączeń, a także umożliwia indywidualne dostosowanie parametróww transmisji nawet dla pojedynczego obiektu.
Przykładowy scenariusz pracy modułu liniowego:
sygnał dzwonienia – identyfikacja dzwoniącego.
Numer nieznany lub brak identyfikacji dzwoniącego – podniesienie słuchawki i generowanie handshake-ów według wywołania ogólnego np. Contact ID, SIA, Ademco Slow itd. Po poprawnym odebraniu zdarzenia w pamięci modułu MLT zostanie automatyczne zapisany – numeru telefonu i handshake na który zareagowała centrala.
Numer znany i dozwolony – podniesienie słuchawki i generowanie handshake-ów ustalonych dla tego nr telefonu np. Contact ID, Contact ID.
Numer znany i niedozwolony (z „czarnej listy”) – odrzucenie połączenia

Wśród dostępnych funkcji  stacji możliwe jest także takie jej skonfigurowanie, że przyjmowane będą tylko połączenia ze zdefiniowanych numerów telefonów. W przypadku odbioru sygnałów z central alarmowych pracujących w nietypowy sposób (np. krótkie potwierdzenia) możliwe jest przypisanie do dowolnego numeru telefonu, specjalnie stworzonego profilu zapewniającego poprawną obsługę sygnałów.
Wszelkie zapisy i zbiory danych przechowywane są w nieulotnej pamięci, a w przypadku pracy wieloliniowej są one automatycznie aktualizowane i wymieniane pomiędzy wskazanymi modułami co pozwala na obsługą linii telefonicznych pracujących w trybie PBX.
Stacja wyposażona jest  w porty RS-232 pozwalające na podłączenie: PC z oprogramowaniem stacji monitorowania, drukarki szeregowej, PC z aplikacją VIRTEL-PRO służącą do raportowania i diagnostyki połączeń oraz konfiguracji modułów.

Podstawowa konfiguracja stacji zawiera w kasecie : moduł zasilacza i moduł koncentratora oraz od jednego do pięciu modułów liniowych.
Przy zastosowaniu dodatkowej kasety możliwa jest rozbudowa o kolejne 7 modułów liniowych co pozwala uzyskać stację obsługującą  12 linii telefonicznych.