Nadajniki stacjonarne

NRP-102W, nadajnik 2-kanałowy

stacjonarny
kod zmienny
częstotliwość 433,92 MHz

wyzwalanie przez rozwarcie styków
wybór ilości powtórzeń transmisji
optymalne zasięgi we współpracy z odbiornikami z modułem H2 (np. OPC-K02, IDO-1000) - ok. 1 km


Więcej szczegółów

NRP-102W jest nadajnikiem stacjonarnym wykorzystywanym do wysyłania sygnałów alarmowych lub sterujących na znaczne odległości.

Nadajnik zasilany jest napięciem z zakresu 10-15V. Posiada dwa wejścia. Zmiana na dowolnym wejściu (K1 lub K2) w postaci rozwarcia od masy powoduje emisję sygnału. Zwarcie sygnału do masy nie powoduje reakcji nadajnika. Każde rozwarcie na danym wejściu powoduje wysłanie jednej lub dwóch (w zależności od położenia zwory ”liczba transmisji”) paczek sygnałów o czasie trwania 2s z odstępem 1s. Czas trwania całej transmisji dla jednego kanału wynosi więc 2 lub 5s. Stan zwory pozwalającej na wybór ilości transmisji jest sprawdzany po każdorazowym załączeniu zasilania (po zmianie ustawienia zwory należy więc wyłączyć nadajnik od zasilania i ponownie załączyć). Jeżeli w czasie nadawania sygnału związanego z rozwarciem od masy wejścia np. K1 zmieni się także stan wejścia K2, emisja ”rozwarcia” wejścia K2 zostanie wysłana dopiero po zakończeniu poprzedniej transmisji. Aby wywołać kolejną transmisję należy doprowadzić do zwarcia wejścia do masy i ponownie wyzwolić rozwierając. W momencie załączenia zasilania nadajnika, wejścia są sprawdzane i jeżeli którekolwiek z wejść jest rozwarte - spowoduje to wysłanie sygnału.
Nadajnik posiada stabilizator napięcia, który nie dopuszcza do zróżnicowania mocy nadawanego sygnału w zależności od napięcia zasilania (a tym samym i uzyskiwanego zasięgu). Układ zabezpieczony jest też przed odwróceniem polaryzacji  napięcia zasilania. Styki klawisza SAB wyprowadzone na listwę zaciskową można podłączyć do wejścia lokalnej centrali alarmowej. Uzyskamy w ten sposób informację o ingerencji wewnątrz nadajnika. Przycisk TEST jest użyteczny np. podczas wpisywania nadajnika do odbiornika, kiedy to trzeba wywołać dwie transmisje. Świecenie diody D1 sygnalizuje transmisję.
Nadajnik posiada obudowę hermetyczną, odporną na niekorzystne warunki atmosferyczne, może być stosowany na zewnątrz.
częstotliwość 433,92 MHz
kodowanie kod zmienny
zasilanie 12V DC (10-15V DC)
spoczynkowy pobór prądu 2,5 mA
maksymalny pobór prądu 25 mA
wyjście sabotażowe 50mA/ 12V DC
antena prętowa, złącze BNC 50 Ohm
moc nadawcza +10 dBm
ilość kanałów 2
zasięg z heterodyną H2 - 1000 metrów
temperatura pracy -10 ÷ +55 °C
wilgotność maks. 93% ± 3%
wymiary (mm) 110(76)*58*33
współpraca zalecane OPC-K02
inne IP 66