Wzmacniacze i inne

RTS-1000, retransmiter 1000 pilotów

kod zmienny
częstotliwość 433,92 MHz
zasięg wzmocnienia 1000 m

dedykowany dla 1000 klawiszy
opcje: RTX-100 dla serii LX, RTS-1000K dla radiopowiadamiania z kontrolą łącza


Więcej szczegółów

Retransmiter stanowi element rozszerzający funkcjonalność i pewność działania systemów radiowych, pozwala zwiększyć zasięg transmisji radiowej sygnałów alarmowych oraz sterujących. RTS-100 jest retransmiterem dedykowanym i wzmacnia sygnały tylko nadajników zaprogramowanych do jego pamięci.

Działanie: odbiór sygnału ---> odfiltrowanie ---> analiza logiczna ---> zapamiętanie ---> wzmocnienie ---> wyemitowanie w niezmienionym formacie.

Obsługuje wszystkie typy nadajników/pilotów produkowanych przez GORKE Electronic (łącznie z NRP102K). Zasięg odbioru zależny jest od typu nadajnika, którego sygnał ma być wzmocniony (patrz tabela zasięgowa). Zasięg wzmocnienia wynosi 1000 metrów.
Zastosowanie:

  • zwiększenie zasięgu pracy urządzeń radiowych
  • ograniczenie kosztów przy instalacjach dla wielu użytkowników z koniecznością przesłania sygnału na znaczną odległość (kilkaset metrów). I tu zamiast stosować piloty dużego zasięgu można wykorzystać tańsze piloty np. typu PUK
  • jako stacja przekaźnikowa radiolinii przekazywanie informacji z oddalonego obiektu do kilku odbiorników
Kod Zmienny Komunikacji - transmisja radiowa pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem oparta jest na kodzie zmiennym, który zapewnia wysokie bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na sygnały radiowe pochodzące z innych urządzeń. Każdy nadajnik posiada swój indywidualny kod. Retransmiter reaguje (i wzmacnia) tylko na te transmisje, które pochodzą z nadajników zaprogramowanych do jego pamięci.


PROGRAM DO KONFIGURACJI - poniżej dostępny jest link do pobrania programu umożlwiającego odczytanie listy pilotów zapisanych w pamięci retransmitera RTS1000.
Lista może zostać zapisana w komputerze w formie pliku z rozszerzeniem *.rt1 , a także można zapisaną listę wpisać do innego retransmitera.

Program RTS1000 Backup Tool 1V0
częstotliwość 433,92 MHz
kodowanie kod zmienny
moduł odbiorczy heterodyna H2 (czułość -114 dBm)
pojemność pamięci 1000 klawiszy
tryb pracy natychmiastowy lub zwłoczny (0,5-5s)
zasilanie 12V DC (10-15V DC)
spoczynkowy pobór prądu 26 mA
maksymalny pobór prądu 45 mA
temperaturowy zakres pracy -10 ÷ +55 °C
wymiary (mm) 130*80*35
współpraca dowolny nadajnik GE
antena x2, prętowa (złącze BNC), niezależne
inne IP 66
moc nadawcza +10 dBm
zasięg wzmocnienie 1000 m, odbiór w zależności od typu nadajnika (od 200 do 1000m)