Zastosowanie radiopowiadamiania - monitorowanie sygnałów alarmowych z chronionych, oddalonych obiektów.
Tryb centralkowy jest przewidziany do sytuacji gdy sygnały alarmowe z oddalonych obiektów mają być przekazywane do centrali alarmowej. RPW pełni rolę łącza pomiędzy obiektami a centralą alarmową. Przekaźniki w odbiorniku RP10-2K odwzorowują stany wejść w nadajnikach. Pojawienie się stanu alarmowego na dowolnym z obiektów powoduje zadziałanie odpowiedniego przekaźnika. Po zaniku stanu alarmowego przekaźnik zostanie wyłączony.
Tryb samodzielny pozwala nadzorować stany alarmowe w oddalonych obiektach, a obydwa kanały w każdym z nadajników mogą mieć status „informacyjny” lub „alarmowy”. Wystąpienie stanów alarmowych na dowolnym z kontrolowanych obiektów pobudza odpowiedni przekaźnik w odbiorniku i stan ten jest sygnalizowany aż do ręcznego skasowania.
Odbiornik radiopowiadamiania może pracować z modułem odbiorczym zamontowanym bezpośrednio w obudowie odbiornika lub zewnętrznym wzmacniaczem WLC-201. Stosowanie WLC-201 umożliwia umieszczenie anteny w miejscu dobrych warunków odbioru sygnałów radiowych z nadajników (np. na maszcie) w odległości do 200m od odbiornika. Połączenie pomiędzy WLC i odbiornikiem RP10-2K jest wykonywane standardowym przewodem stosowanym w instalacjach alarmowych.