Piloty, nadajniki

PUK-101, pilot 1-klawiszowy

1-klawiszowy
kod zmienny
częstotliwość 433,92 MHz
zasięg w zależności od odbiornika 100 lub 200 metrów


Więcej szczegółów


do_puk.jpgPUK-101
jest pilotem jedno-klawiszowym o dużej trwałości. Klawiatura wykonana jest z folii przetłaczanej, posiada „twardy” i wyczuwalny skok klawisza. Pilot ceniony za dużą odporność na przypadkowe załączenia i niewielką grubość. Jako zasilanie stosowana jest standardowa bateria 12V, która przy typowej eksploatacji pilota jest wystarczająca na okres nawet 5, 6 lat.

Pilot PUK-101 należy do serii sA i współpracuje z dowolnym odbiornikiem tej serii. Zasięgi zestawu zbudowanego w oparciu o ten pilot oraz odbiornik z modułem odbiorczym H1 (np. RSU), wynoszą ok. 100 metrów. Konfiguracja PUK-101 z odbiornikiem z modułem odbiorczym H2 (np. odbiorniki OPC, IDO) pozwala uzyskać zasięgi dwukrotnie większe, w tym wypadku ok. 200 metrów.
Transmisja jest kodowana, oparta na kodzie zmiennym co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo użytkowania systemów bezprzewodowych. Każdy nadajnik posiada swój indywidualny kod. Odbiornik reaguje tylko na te transmisje, które pochodzą z nadajników wpisanych do jego pamięci. Pilot  może być zaprogramowany do nieograniczonej ilości odbiorników.

Zastosowanie urządzeń radiowych ma miejsce wszędzie tam gdzie pragniemy uzyskać możliwość sterowania pracą urządzeń, podłączonych do wyjść odbiornika, bez konieczności prowadzenia instalacji przewodowych. Pilot może być użyty w systemach zabezpieczeń  (alarm, antynapad, sterowanie strefami) oraz do popularnego zdalnego sterowania.

baner1.jpgczęstotliwość 433,92 MHz
kodowanie kod zmienny
moc nadawcza ≤+4 dBm
ilość klawiszy 1
zasilanie 1 x bateria alkaliczna A23 12V
zasięg 100 m - z odbiornikiem z modułem H1 (np. RSU), 200 m - z odbiornikiem z modułem H2 (np. OPC)
temperatura pracy -10 ÷ +55 °C
wilgotność maks. 93% ± 3%
wymiary (mm) 68*28*13
współpraca dowolny odbiornik serii sA
masa 24g